Dlaczego nie warto pozycjonować na własną rękę? 1/3

Maj 18 2017 | Artykuł opracował Grzegorz Krasiński |

Pozycjonowanie stron własnymi siłami po ostatnich zmianach algorytmu Google staje się coraz mniej opłacalne. Jeśli chcesz pozycjonować firmową stronę samodzielnie i myślisz, że uda Ci się na tym zaoszczędzić – rok 2017 to idealny czas, aby zmienić zdanie.

Na czym polega pozycjonowanie?

To nic innego jak 1) optymalizacja 2) linkowanie 3) i miliony innych czynników. W skrócie to zawiła gra, gdzie, aby wypromować stronę na frazę np. „samochody używane 2008” potrzebujemy kilkuset udawanych stron internetowych (tzw. zaplecz) z unikalną treścią i odnośnikami oraz kilku tysięcy innych odnośników. W skrócie pół internetu musi dowiedzieć się o naszym istnieniu, albo nic z tego nie będzie.

Pozycjonowanie zmienia się bardzo szybko

Wiele firm SEO ma problemy z nadążeniem za zmianami Google. Aby przetestować w praktyce każdą ze zmian oraz optymalizować pozycjonowanie strony klienta – firmy SEO są zmuszone od czasu do czasu przeprowadzać kilkutysięczne, pracochłonne testy algorytmu. Aby to zrobić trzeba mieć a) pieniądze b) czas c) doświadczenie. Agencje rozbijają sobie ten koszt pomiędzy dziesiątki klientów, tak, aby pojedynczy klient nie dał rady tego odczuć.

Wymagana jest ciągła praca

Strona, która przestaje być pozycjonowana, automatycznie spada w rankingu Google. Mogą być to zmiany o 10 pozycji/rok, lub 10 pozycji co miesiąc. Wszystko zależy od konkurencji oraz zyskowności danej niszy. Ciągła praca wymaga szkoleń, inwestycji w zaplecza, zlecania niektórych elementów firmom podwykonawczym oraz uwagi pracodawcy.

Co jeszcze przemawia o rezygnacji z pozycjonowania na własną rękę? Opowiem w drugiej części artykułu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Korzystam i polecam!

Tak jeśli zarejestrujesz się i coś od nich kupisz ja dostanę prowizję 😉 W każdym razie – polecam. Sprzedawać dziadostwa na tym blogu nie zamierzam. Z hekko korzystam od 3 lat.

Masz pytania?
Zainteresowała Cię nasza oferta?
mail_outline
biuro@wwiedza.pl
phone
+48 608317576